Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

POMOC DLA GMINY SĘPÓLNO KRAJEŃSKIE - POTRZEBNA OD ZARAZ.

 
Materiały budowlane, pieniądze i ręce do pracy - to pilne potrzeby Gminy Sępólno Krajeńskie. Podobnie jak wiele obszarów w Północnej Polsce, tak również część terenu naszego samorządu, została zniszczona przez nawałnice. W okolicach Sępólna Krajeńskiego uszkodzonych jest ponad 500 budynków. W tej chwili trwa już porządkowanie terenu. Przed mieszkańcami jednak to co najtrudniejsze - odbudowa zniszczeń. Nie da się jej przeprowadzić bez ludzi, którzy pomogą w pracach, a przede wszystkim bez materiałów potrzebnych do budowy. Gmina Sępólno Krajeńskie apeluje do osób dobrej woli o przekazywanie wszelkiego rodzaju materiałów budowlanych. Chodzi przede wszystkim o cegły, cement, bloki gazobetonowe i elementy pokrycia dachowego. Potrzebni są też wolontariusze, którzy zechcą pracować na budowach. Pracy jest ogrom - mówi Waldemar Stupałkowski, Burmistrz Sępólna Krajeńskiego. "Nawałnica dotknęła jedną trzecią powierzchni naszej gminy. To jest 8 miejscowości na 26, które istnieją na terenie gminy. Zniszczenia obejmują ponad 200 budynków mieszkalnych i ponad 320 budynków inwentarsko - gospodarczych. Do tego są zniszczone lasy, uszkodzone drogi i mienie komunalne w postaci świetlic wiejskich" - dodaje Burmistrz. Wszyscy ofiarodawcy oraz wolontariusze powinni się kontaktować z Urzędem Miejskim. Tam otrzymają informacje o tym jakie potrzeby i gdzie należy przekazać. Numery telefonów pod którymi są udzielane informacje: 52 - 389 42 01, 52 - 389 42 50, 52 - 389 42 30. Gmina Sępólno Krajeńskie uruchomiła także specjalne konto bankowe na które można dokonywać dobrowolnych wpłat na rzecz poszkodowanych. Pieniądze te wspomogą akcję usuwania skutków nawałnicy. Numer konta: 75 2030 0045 1110 0000 0286 4620 z dopiskiem "Likwidacja skutków nawałnicy" Wszystkim ludziom dobrej woli i wolontariuszom z góry dziękujemy.

 


Sępólno Krajeńskie
 
Data pliku video: 2017-08-26, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   




  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sępoleński

  Powiat sępoleński - powiat z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim w północno-zachodnim rejonie województwa kujawsko-pomorskiego. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Sośno oraz miasta: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork.

  Powiat sępoleński to wyjątkowe miejsce, chociażby ze względu na swoje położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy będące skarbnicą polskiej przyrody pozwalają na spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych, pieszych wędrówkach i konnych przejażdżkach. Natomiast duża liczba jezior m.in. w parku krajobrazowym daje możliwość wędkowania oraz uprawianie różnych sportów wodnych i form rekreacji.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola