Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

10 000 seniorów z całej Polski pojawi się w Warszawie na IV Ogólnopolskiej Paradzie "Dojrzałych Wspaniałych"

Data publikacji: 2017-09-04, Data modyfikacji: 2017-09-04
A A AWydrukDrukuj  
 
10 000 seniorów z całej Polski pojawi się w Warszawie na IV Ogólnopolskiej Paradzie

Parada odbywająca się w sobotę 2 września to wielkie święto społeczności 60+. Swój udział w nim oraz w towarzyszącym mu Pikniku Pokoleń, potwierdzili uczestnicy z ponad 110 miejscowości ze wszystkich województw. Wydarzenie organizuje tradycyjnie Fundacja ZACZYN.

„Parada to święto wdzięczności za życie. Spotykamy się, by być razem i pokazać, że nas seniorów nie można traktować stereotypowo i powierzchownie - mówi 79-letnia DJ Wika, najstarsza prezenterka muzyki w Polsce, która tradycyjnie poprowadzi Paradę na muzycznej mobilnej scenie.

„Idąc w paradzie pokazujemy, że seniorzy nie chcą żyć w cieniu, z dala od innych. Rosnąca grupa osób 60+ ma wielki potencjał społecznego działania, ale też liczne problemy, którymi w większym stopniu powinny interesować się władze publiczne” - tłumaczy Przemysław Wiśniewski, prezes Fundacji ZACZYN.

Parada wyruszy 2 września o godz. 12:00 z Ronda de Gaulle’a w Warszawie. Stamtąd uczestnicy przejdą na teren Kampusu Głównego Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie odbędzie się Piknik Pokoleń. Dla uczestników zagra zespół Tercet Egzotyczny, po koncercie odbędzie się największy międzypokoleniowy dancing w Polsce prowadzony przez DJ Wikę, na którym organizatorzy spodziewają się nawet 10 000 gości.

Całemu wydarzeniu będzie towarzyszyć kampania społeczna „Odważ się na zmiany”, przygotowana przez Fundację ZACZYN i Promedica24. W ramach akcji uczestnicy Parady będą mogli wysłuchać ciekawych dyskusji z udziałem m.in. Beaty Pawlikowskiej, Krystyny Mazurówny czy Konrada Gacy. Odbędą się liczne warsztaty, na uczestników czekać będzie bezpłatny poczęstunek.

W tym roku partnerem strategicznym Parady została Grupa Adamed. Wydarzenie współfinansuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Urząd m. st. Warszawy.

Patronami wydarzenia są Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska, marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, rektor Uniwersytetu Warszawskiego Marcin Pałys.

Fundacja ZACZYN, Źródło artykułu: Centrum Prasowe PAP, Autor zdjęć: Fundacja ZACZYN
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sępoleński

  Powiat sępoleński - powiat z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim w północno-zachodnim rejonie województwa kujawsko-pomorskiego. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Sośno oraz miasta: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork.

  Powiat sępoleński to wyjątkowe miejsce, chociażby ze względu na swoje położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy będące skarbnicą polskiej przyrody pozwalają na spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych, pieszych wędrówkach i konnych przejażdżkach. Natomiast duża liczba jezior m.in. w parku krajobrazowym daje możliwość wędkowania oraz uprawianie różnych sportów wodnych i form rekreacji.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola