Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości

Data publikacji: 2018-11-14, Data modyfikacji: 2018-11-15
A A AWydrukDrukuj  
 
W dniu 11 listopada br. w Sępólnie Krajeńskim i Więcborku delegacje służbowe z Komendy Powiatowej PSP w Sępólnie Krajeńskim uczestniczyły w obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. W sępoleńskich obchodach z ramienia komendy uczestniczyli p.o. Komendanta Powiatowego st. bryg, Maciej Suchomski oraz asp. Ewa Czapiewska-Siekierka a w Więcborku komendę reprezentowali st. kpt. Dariusz Chylewski oraz st. sekc. Michał Delikat. W uroczystościach odbywających się w Sępólnie Krajeńskim udział brał także poczet sztandarowy tut. Komend Powiatowej. Na uroczyste obchody złożyły się przemarsze ulicami miast, przemówienia burmistrzów oraz złożenie wiązanek kwiatów pod “Pomnikiem Wdzięczności Ku Czci Chrystusa Króla” w Sępólnie Krajeńskim i pod “Pomnikiem Orła Białego” w Więcborku oraz wspólne odśpiewanie Hymnu Państwowego. Po uroczystościach uczestnicy udali się na Msze Św. w intencji Ojczyzny.

Pełna treść wiadomości na: sepolno.kujawy.psp.gov.pl/?p=2570
sepolno.kujawy.psp.gov.pl, Źródło artykułu: sepolno.kujawy.psp.gov.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sępoleński

  Powiat sępoleński - powiat z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim w północno-zachodnim rejonie województwa kujawsko-pomorskiego. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Sośno oraz miasta: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork.

  Powiat sępoleński to wyjątkowe miejsce, chociażby ze względu na swoje położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy będące skarbnicą polskiej przyrody pozwalają na spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych, pieszych wędrówkach i konnych przejażdżkach. Natomiast duża liczba jezior m.in. w parku krajobrazowym daje możliwość wędkowania oraz uprawianie różnych sportów wodnych i form rekreacji.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola