Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Karolewo 1939 plan Sępólno Krajeńskie

 
Unisławski Instytut Filmowy UTH podjął się trudnego zadania zmierzenia się z historią najbliższą nam, mieszkańcom powiatu sępoleńskiego. Film Karolewo 1939 poświęcony będzie wydarzeniom koncentrującym się wokół powstałego na tych terenach obozu jenieckiego mającego służyć eksterminacji ludności polskiej i żydowskiej. Pracownicy sępoleńskiego Centrum Kultury i Sztuki dostali szansę statystowania podczas zdjęć do filmu, które obejmowały sceny w piwnicach Biblioteki Publicznej im. J. Iwaszkiewicza, Starostwa Powiatowego oraz na ulicy Studzienne. Materiały CKiS w Sępólnie Krajeńskim tekst - Michał Pick zdj. - Jacek Wojtania

 


CKiS Sępólno Krajeńskie
 
Data pliku video: 2017-09-06, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  sępoleński

  Powiat sępoleński - powiat z siedzibą w Sępólnie Krajeńskim w północno-zachodnim rejonie województwa kujawsko-pomorskiego. Został stworzony w wyniku reformy administracyjnej przeprowadzonej w 1999 roku. Powiat obejmuje gminy: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork, Sośno oraz miasta: Kamień Krajeński, Sępólno Krajeńskie, Więcbork.

  Powiat sępoleński to wyjątkowe miejsce, chociażby ze względu na swoje położenie w granicach Krajny. Malownicze lasy będące skarbnicą polskiej przyrody pozwalają na spędzanie wolnego czasu na wycieczkach rowerowych, pieszych wędrówkach i konnych przejażdżkach. Natomiast duża liczba jezior m.in. w parku krajobrazowym daje możliwość wędkowania oraz uprawianie różnych sportów wodnych i form rekreacji.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola